DNW Polska - Porankowe Opowieści

Kim był hrabia Zamoyski? O tym Panu warsztat miały Porankowe Opowieści. Poczynania podzielone na etapy ułatwiły prace. Bardzo ciekawy, różnorodny pomysł. 
Czas zatem na warsztat.

Zadanie 1 - faza wstępna
Zanim do Zamoyskiego dojdziemy, zadałam Gloriom pytanie: kogo ludzie uważają za znanego/wybitnego Polaka? Glorie przeprowadziły sondę wśród rodziny i znajomych. Wyniki próbowałyśmy zobrazować matematycznie wykorzystując wykres słupkowy wykonany przy użyciu klocków (wszak Glorie młode jeszcze i na statystyce się nie znają). Jak myślicie, kto namacalnie wygrał sondę? Oczywiście, że papież Polak - Jan Paweł II.
Naradzając się nad słupkami komisyjnie doszłyśmy do wniosku, że nasz hrabia Zamoyski jakiś taki znany-nieznany jest. Stąd nasze kolejne zadanie.

Zadanie 2 - burza mózgów
Kim jest Władysław hrabia Zamoyski? Co o nim wiemy? Bardzo ciekawie życiorys Zamoyskiego przestawia na swoim blogu p. Jacek Ptak - link TUTAJ. Kolejne ciekawostki można znaleźćTUTAJ,
Młode wyrzuciły z siebie wszystko to, czego się dotąd dowiedziały. Przyznaję, że zaskoczyły mnie swoją wiedzą - rozśmieszyły zarazem, gdy stwierdziły, że dzięki niemu mamy kolej ze schabu do Zakopanego (z Chabówki - schabówki - ze schabu). Serwowały anegdotki, których nie znałam - ot choćby dotyczące spania na twardym biurku z Biblią pod głową, czy też informacje dotyczące wzrostu hrabiego - prawie 2 m. Gloria Starsza z wypiekami na twarzy opowiadał o tajemnych przejściach w kórnickim zamku.

Więcej oczywiście na blogu Porankowe Opowieści

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dziecko na Warsztat , Blogger