DNW Polska - Kabum

Kabum to nie tylko blog, ale świetny sklep z zabawkami nie typowymi. To inicjatywa z pomysłem, ciekawa, rozwijająca i mają rzeszę zadowolonych klientów. Może być tylko lepiej!DZIECKO NA WARSZTAT - "DZIECI PANA MATEJKI"
Kolejnym tematem warsztatów jest człowiek- sławny Polak..no to do dzieła!
Dzieci są otaczane obrazami, ilustracjami, w książkach, koszulkach, naklejkach, kubkach - są wszędzie. U nas w domu zdarzało nam się oglądać albumy z reprodukcjami, omawiałyśmy je tak samo jak oglądamy inne książki. Pytałam dzieci: co jest na ilustracji? jaką ma minę? ciekawe gdzie idzie? Dzieci nie wiedzą, że obcują ze sztuką wysoką, nie mają do niej dystansu, dlatego wszystkim polecam wspólne oglądanie arcydzieł - dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
Ostatnio wybrałyśmy się z dziewczynkami do Muzeum Narodowego. Zrobiło na nich ogromne wrażenie: monumentalne, pełne dostojeństwa i ciszy. Zabrałam je od razu do sali Jana Matejki, który jest bohaterem naszych warsztatów. "Bitwa pod Grunwaldem" zrobiła na nich duże wrażenie, ale głównie rozmiarami. Trudno im było wyłapać szczegóły i złapać jakiś punkt zaczepienia.
Więcej na blogu Kabum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Dziecko na Warsztat , Blogger